T.2 Stresszterheltség Tartalom
Lapozás+
Lapozás-
A családi, munkahelyi környezet történései, az ezekről alkotott belső képeink, azaz, ahogyan ezeket megéljük, különböző mértékű stressz-terheltséget jelentenek.
"Az ember élete az, amivé gondolatai alakítják." (Marcus Aurelius)

Nem kell traumákat átéljünk ahhoz, hogy szervezetünk stressz-terheltsége megnövekedjék. A mindennapok történéseinek stressz-hatása összeadódik, így szinte észrevétlenül csúszunk bele egy olyan helyzetbe, amelyik már komolyan veszélyeztetheti egészségünket.

Azonos eseményekre különböző módokon reagálunk, idegrendszerünk, családi hátterünk, múltunk más és más, de a témával foglalkozó kutatók, nagyszámú eset megvizsgálása után általános következtetéseket vontak le a környezet okozta stressz-terhelés mértékéről.

A leglényegesebb megállapítások egyike, hogy egyetlen nagyobb súlyú esemény, legyen az akár a legsúlyosabbak egyike - belértve akár a gyászt is, amelyet egy egészséges személyiség idővel képes feldolgozni - sokkal kevésbé növeli hosszabb távon a stressz mértékét, mint a sok, folyamatosan jelen lévő, egyenként jelentéktelennek tűnő apró-cseprő dolog, amelyek feldolgozatlanul, kezeletlenül maradnak. Ezeknek a folyamatosan felbukkanó, jelentéktelennek tűnő bosszúságoknak a stressz-tartalma összeadódik, és alattomos módon fejti ki hatását.

Az alábbi teszt a témakör legelfogadottabb tesztjeinek egyike. Segítségével megmérheti, hogy az elmúlt hat hónap történései milyen mértékű stresszterhelést jelentettek az Ön számára.


Töltse ki a Tesztmodul első tesztjét, amely kimutatja, hogy az elmúlt hat hónap történései milyen stresszterhelést okozhattak. A teszt kitöltése előtt figyelmesen olvassa el a tájékoztatót!
Tesztmodul megnyitása
Tartalom  Lapozás+  Lapozás-
Thomas H. Holmes és Richard H. Rahe amerikai pszichiáterek, az 1960-as évek végén állították össze a tesztjüket. Angol nyelven itt olvashat részleteket a kutatás részleteiről.

(Internet kapcsolat szükséges az oldal eléréséhez!)